Workshopy

Kdy je ten pravý čas naučit se něco nového? Kdykoliv!

Zajímají vás nové technologie a chtěli byste vědět víc o jejich využití v praxi? Zkusit s nimi začít pracovat, cestou dostat pár rad, jak na to, a nakonec slyšet úskalí a šedé zóny, na které jsme cestou narazili my?
Poslední středy v měsíci pořádáme otevřená setkání programátorů a IT nadšenců. Vždy na jiné téma, s občerstvením a bez vstupného! Někdy vám i dáme zadání úlohy a vy nám zkusíte poslat výsledek svého snažení. Bez známkování, zato s konkrétním feedbackem a ukázkou realizace podle nás. Zpracování zadání NENÍ podmínkou účasti, tou jedinou je zájem o dané téma.

Teď je ovšem prioritou zdraví nás všech, proto jsme se rozhodli pořádání workshopů na nějakou dobu pozastavit. Doufáme, že se situace brzy uklidní a zase se společně sejdeme u zajímavé debaty. Už ne jako IntraWorlds, ale PeoplePath!

A jaká témata už máme za sebou?


PHP FFI and what it can do for you

Situace nám nedovolila sejít se osobně, ale my nezahálíme. Kolega pro vás napsal článek, tak se můžete dozvědět něco o PHP FFI a současně si procvičit angličtinu.


Docker a dohled nad dynamickým běhovým prostředím

Zajisté monitorujete své produkční prostředí. My jsme vám ukázali naši cestu od statického monitoringu, kterými cestami se ve snaze dohledovat kontejnery nepouštět i to, kde jsme uspěli. Na závěr jsme podívali, nad čím přemýšlíme do budoucna.


Jak (ne)dělat Scrum

Řízení projektů dle Scrum, agilní řízení projektů, o tom už jste asi slyšeli. My se o to už nějakou dobu pokoušíme. Workshop o tom, co se nám povedlo, s jakými překážkami jsme se potýkali a jak to vlastně dopadlo.


Stručný úvod do Kubernetes

O Kubernetes je v posledních letech hodně slyšet. Co to je? K čemu je dobrý? Jak s ním pracovat v lokálním prostředí? Jak ho využít na produkci? Workshop o nástroji, který vám může velmi usnadnit život (nebo zkomplikovat???)


Nepište PHP nestandardně, aneb PSR a jejich použití

O použití standardů při psaní kódu…


Hack this workshop!

O bezpečnosti webových aplikací…


Asynchronní zpracování v PHP

Tento workshop byl zaměřen na problémy, se kterými se potýká každá větší PHP aplikace. Společně jsme prošli různé způsoby psaní asynchronního PHP kódu a krátce si popsali technologie, které zprostředkují konkurenci ve vaší aplikaci. Zaměřili jsme se na problémy, které s paralelním zpracováním souvisí (race conditions, shared memory, synchronizace atd.). Opět byl pro Vás připraven praktický úkol, který Vám pomůže lépe pochopit dílčí problematiku.


Redis

Chcete se dozvědět něco víc o Redis? I tentokrát jsme pro Vás připravili zadání úlohy. Tak to zkuste! Detail naleznete zde.


Testování pro vývojáře

Chyby jsou často nedílnou součásti komplexních softwarových projektů. Existují však postupy (unit testy, TDD), které mohou usnadnit objevení chyb a jejich následnou opravu již během samotného vývoje. Workshop je zaměřený primárně na PHP, popisované postupy jsou však aplikovatelné i v jiných programovacích jazycích.

Zadání úlohy najdete na https://github.com/intraworlds/workshop-testing.


Moderní PHP

PHP nemá nejlepší pověst, jak je tedy možné, že jde o jeden z nejoblíbenějších jazyků pro tvorbu webových aplikací? Poslední verze PHP7 přinesla, kromě razantního zvýšení výkonu, spoustu nových funkcí. Přijďte a prozkoumejte s námi dobré i špatné vlastnosti moderního PHP. Po workshopu bude následovat diskuze. Pokud dáváte přednost node.js nebo Javě, rádi si s Vámi porovnáme zkušenosti a poznatky.
Na https://github.com/intraworlds/workshop-php jsou k dispozici kromě jiného příklady z workshopu a také okomentovaný kód z live-codingu. V README naleznete zajímavé zdroje k PHP.

 


Docker

Zadání úlohy (v pdf) najdete zde.